Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koszalinie
Herb Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koszalinie

Wtorek 20.02.2018

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Zakończenie projektu

 

Dnia 31 grudnia 2015 roku dobiegł końca projekt „RAZEM ŁATWIEJ – Koszaliński Program Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Niepełnosprawnych Intelektualnie”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi”.

 W ramach projektu osiągnięto zakładany cel główny tj. rozwój koszalińskiego systemu oparcia społecznego na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin poprzez realizację kompleksowych działań przywracających ich do funkcjonowania w społeczeństwie w okresie od 01.07.2015 – 31.12.2015 roku. Partnerem projektu była Fundacja na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nowe Życie” w Koszalinie.

 

Dzięki działaniom projektowym:

  1. Wyposażono 9 osób  w wiedzę i umiejętności praktyczne m.in.: z zakresu radzenia sobie z chorobą i wstydem oraz wspierania w sytuacjach kryzysowych, poprzez organizację dwudniowych zajęć szkoleniowo – warsztatowych dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin  z udziałem specjalistów.
  2. Udzielono wsparcia 66 mieszkańcom Koszalina poprzez prowadzenie profesjonalnego, specjalistycznego i kompleksowego poradnictwa prawnego, psychologicznego, a także doradztwa z zakresu pracy socjalnej, w Centrum Informacyjno – Doradczym „MOST” w okresie od września do grudnia 2015 roku.
  3. Podniesiono kompetencje 43 spośród zaplanowanych 45 pracowników instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych z terenu Koszalina, działających na rzecz osób zaburzonych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie, poprzez organizację dwudniowych zajęć szkoleniowo – warsztatowych, z udziałem specjalistów.
  4. Nawiązano sieć  współpracy pomiędzy instytucjami i podmiotami działającymi na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin z terenu Koszalina poprzez uruchomienie Centrum Informacyjno – Doradczego „MOST” w siedzibie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Przystań”  w Koszalinie, prowadzenie grup roboczych z udziałem m.in. lek. med. ze Środkowopomorskiego Centrum Zdrowia Psychicznego „MEDISON” w Koszalinie, specjalistów z zakresu psychiatrii z Poradni Zdrowia Psychicznego z terenu Koszalina, współpracę z Fundacją na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nowe Życie” w Koszalinie, Stowarzyszeniem Profilaktyki i Terapii „Młodzi Młodym” w Koszalinie przy organizacji i realizacji konferencji lokalnej w ramach III Koszalińskiego Forum Psychiatrii Środowiskowej oraz konsultacje przy realizacji działań informacyjno – promocyjnych (film, broszura informacyjno-edukacyjna).
  5. Promowano dobre praktyki poprzez zorganizowanie konferencji lokalnej, skierowanej łącznie do ok. 60-80 pracowników instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych z terenu powiatu koszalińskiego pracujących na rzecz osób zaburzonych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie  i ich rodzin. Konferencja odbyła się w ramach III Koszalińskiego Forum Psychiatrii Środowiskowej. Wzięły w niej udział łącznie 292 osoby, z tego 77 osób spoza województwa zachodniopomorskiego.
  6. Kształtowano w świadomości mieszkańców Koszalina pozytywny wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną oraz przeciwdziałano ich dyskryminacji, poprzez realizację działań informacyjno-promocyjnych.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, a także jego uczestnikom Wyrażamy nadzieję, że umiejętności nabyte podczas realizacji projektu okażą się bardzo przydatne
w nadchodzącej przyszłości.

 

 

Wytworzył:
Sylwia Langner-Głuszek
(2016-01-26)
Udostępnił:
Sylwia Langner-Głuszek
(2015-06-30 14:02:23)
Ostatnio zmodyfikował:
Sylwia Langner-Głuszek
(2016-01-26 10:20:27)
 
 
ilość odwiedzin: 1821697

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X